Makijażystka - O mnie

makijażystka Warszawa Vila Beauty

vila Beauty - moja historia

Makijażystka, wizażystka, Makeup Artist

Makijażystka, wizażystka, Makeup Artist, Vila Beauty – to różne nazwy pod którymi możesz mnie znaleźć. Kim jestem, jak się to wszystko zaczęło i skąd pomysł na nazwę? Tego wszystkiego dowiesz się poniżej.

Piękno było dla mnie inspiracją od kiedy pamiętam. Jako dziecko wiele rysowałam, łączyłam kolory, chciałam zostać malarzem. Codziennie rano obserwowałam moją mamę siedzącą przed lustrem, kiedy wykonywała swój makijaż. Nie mogłam się doczekać, aż będę starsza i sama będę mogła wychodzić z domu pomalowana. Często malowałam się kiedy nikogo nie było w mieszkaniu. Kieszonkowe wydawałam na kosmetyki z drogerii. Szybko marzenie o karierze malarza, przerodziło się w marzenie o karierze makijażystki. W podstawówce chodziłam na dyskoteki szkolne w fioletowych cieniach i czerwonej szmince. Co to były za czasy 😉

Makijażowe inspiracje

W liceum byłam na profilu mat-biol-chem. Moim marzeniem było zostać lekarzem. Tym, co mnie najbardziej fascynowało w biologii, była harmonia. Harmonia w przyrodzie, w każdym organizmie. To, w jaki sposób poszczególne elementy na siebie wpływają. Piękno otaczającego nas świata. Piękno i wyjątkowość każdego człowieka. Mimo głównie ścisłych przedmiotów w szkole, miałam w sobie duszę artystyczną, która szukała swojego ujścia i znajdowała je w makijażu. Właściwie codziennie po szkole wykonywałam jakiś makeup. Kiedy zaczęły się 18-stki i imprezy malowałam na nie swoje koleżanki i zostałam klasową makijażystką.

Edukacja i kariera

Pod koniec liceum uznałam, że kariera medyczna nie jest dla mnie i poszłam na Zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim. Na ostatnim roku studiów pojechałam na wymianę studencką w miejsce moich marzeń – Arktykę. Spędziłam cztery miesiące na samej północy Norwegii w położonym najbardziej na północ uniwersytecie na świecie Norges arktiske universitet. Obserwowałam zorze polarne i renifery, wspinałam się po fiordach, uczyłam się o zrównoważonym rozwoju i skandynawskim podejściu do życia. Tam też makijażowo nie próżnowałam i tworzyłam kreatywne makijaże dla znajomych z okazji Halloween.

plany

Po powrocie do Polski i ukończeniu studiów nie chciałam jeszcze iść do pracy w korporacji. Dalej moją największą pasją był makijaż i to był ten przełomowy moment, kiedy byłam wystarczająco pewna siebie i swoich zdolności, że postanowiłam zacząć zarabiać na makijażu i zostać makijażystką. Wykorzystałam wiedzę zdobytą na przestrzeni lat z filmików na YouTube, ze szkoleń makijażowych, w których brałam udział jako modelka i przede wszystkim z praktyki. Uznałam, że powinnam swoją wiedzę przypieczętować certyfikatem. Mimo, że byłam samoukiem zaczynającym dopiero pracę wizażysty, poszłam na kurs dla profesjonalistów i osób, które już malują innych zawodowo. Wybrałam jedną z najlepszych, bardzo znaną makijażystkę w Polsce – Maxineczkę. Udział w szkoleniu dał mi dodatkową motywację do działania i upewniłam się co do tego, że mam odpowiednie zdolności, aby pracować w zawodzie makijażysty. 

Vila Beauty

Podczas tworzenia swojej marki wykorzystałam wiedzę i narzędzia, których nauczyłam się podczas studiów menadżerskich. Zrobiłam dogłębny research, badanie rynku, przeanalizowałam konkurencję i wiele innych. Podczas tworzenia nazwy uznałam, że nie chcę być kolejną makijażystką o nazwie “[imię i nazwisko] Makeup Artist”. W mojej głowie narodziła się “Vila Beauty”. Pomysł wyszedł od Wilanowa – jednej z dzielnic Warszawy, w której mieszkałam. Jednak Vila ma dla mnie większe znaczenie. Jestem w połowie Chorwatko-Słowenką. W języku chorwackim vila oznacza wróżkę. Wróżka kojarzy się z pięknem, eterycznością, magią i przemianą. Jest też symbolem lasu, natury i przyrody, które odgrywają w moim życiu bardzo ważną rolę. Również kolorystycznie pasowało to do mojej wizji. Miałam powód dla którego mogę wykorzystać szmaragdową zieleń, która jest moim ulubionym kolorem, jako motyw przewodni. Od razu wiedziałam, że Vila Beauty to jest nazwa, z którą się w 100% utożsamiam. 

Nauka makijażu - lekcje makijażu Warszawa Vila Beauty
makijażystka Warszawa Vila Beauty
Ja prywatnie

Uwielbiam podróże

Zaraz po makijażu moją największą pasją są podróże i nauka języków. Poniżej znajdziesz zdjęcia z paru moich ulubionych miejsc!

STRONA TESTOWA